در این مقاله به ویژگی های سرامیک اسلب از نطر تکنیکال پرداخته خواهد شد و همچنین نقاط تمایز آن با سایر سرامیک ها و دلایل انتخاب آن ذکر خواهد شد.

نکاتی درباره سرامیک­ های اسلب

اسلب­ ها با کم­ترین پروفایل بیشتری تاثیر دیداری را بر بیننده می­ گذارد. برای رسیدن به این ظرافت قطر، از تکنولوژی­ های متعددی بهره گرفته شده است.

اسلب­ ها قطری بین 3.5 تا 9 میلی­متر دارند که برای پوشش ­های داخلی و خارجی به کار می­رود. باید توجه داشت فقط سرامیک­ هایی اسلب خطاب می­ شوند که بزرگ­تر از 800*1600 میلی­متر باشد. با قطر کمی که این نوع از سرامیک ها دارند، حمل و جابجایی آن ها ساده­ تر از آن چیزی است که بتوان تصور کرد و البته به صرفه ­جویی اقتصادی شما نیز کمک شایانی می­ کند. قطر 3.5 تا 9 میلی متری این نوع از سرامیک ها آنها را میان بهترین و شیک ­ترین انتخاب­ ها برای نما قرار می­ دهد به ویژه برای نماهای نیمه شیشه ­ای.

اسلب­ ها با توجه به اینکه دارای مواد اولیه­ ی کمتری در مقایسه با سرامیک ­های پرسلان معمول هستند صرفه ­ی اقتصادی بیشتری دارد و همچنین از آنجا که برای پخت در کوره­ های هیبریدی قرار می­ گیرند مصرف انرژی آنها نیز کمتر از سایر انواع است. اسلب­ ها قطعا به شما ایده ­های نوینی برای نما و محیط­ های بیرونی الهام می­کند و سبب می ­شود که مراحل تکمیل پروژه کمتر و مسیر کوتاه­ تر شود.

سایز بزرگ این نوع از سرامیک سبب می­ شود تعداد خطوط عمودی و افقی که در سطح و یا نما به وجود می­ آید به مراتب کاهش یابد که این خود زیبایی ظاهری را چندین برابر می­ کند و این امکان را به وجود می ­آورد که بتوان از آن در سالن، آشپزخانه و حمام استفاده کرد و علاوه بر این کاهش مراحل نصب سبب می­شود بازسازی در زمان کوتاه­ تری حاصل شود.

باید اضافه نمود که قطر کم این نوع از سرامیک به هیچ عنوان از مقاومت فیزیکی نمی­ کاهد و اسلب ­ها شاخص ­های فنی پرسلان که شامل مقاومت سایش، میزان جذب رطوبت، مقاومت در برابر اشعه UV و مقاومت در مقابل تغییر دماست را حفظ کرده است. با  همه این ویژگی­ ها باید ذکر کرد که هزینه­ ی نگهداری اسلب­ ها به مراتب کمتر از سایر انواع سرامیک است. تصور کنید برای پوشاندن دیوار یک حمام تنها 2 یا 3 سرامیک لازم است که این مسئله تمیز کردن آن را بسیار آسان و ارزان می­ کند.

آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *